PDA

View Full Version : Official Winner’s List – Parkway Ford, Winston-Salem, NC – August 24, 2013


cobrabitn
09-21-2013, 01:02 AM
Official Winner’s List – Parkway Ford, Winston-Salem, NC – August 24, 2013

Class A: 1993-1998 Cobra - Modified

1. Chris Rocco
2. Joey Snead
3. Michael Murphy - Wesley Jones

Class B: 1993 – 2001 Cobra – Stock

1. Rusty Hiatt
2. Robert Handon
3. Jason Hooker

Class C: 1999 – 2001 Cobra – Modified

1. Kirby Page
2. Norman Crowe
3. Mike Woodward

Class D: 2003 – 2004 Cobra – Personalized

1. Anthony Whitaker
2. James Finney
3. Dustin Woods

Class E: 2003 – 2004 Cobra – Modified

1. Robbie Helton
2. John Shankle
3. TC Gordy

Class F: Boss 302 – All

1. Brian Coller
2. Brad Elliott
3. Bob Swimm

Class G: 2007 Shelby GT500 – All

1. Andy Osborne
2. John Canitano
3. Jeff Sanders

Class G1: 2008 – 2009 Shelby GT500 – All

1. Larry Flagg
2. Dennis Randleman
3. Joe Wheeler

Class H: 2010 – 2013 Shelby GT500 – All

1. Ty Sutton - Ed Currie – Troy Raby
2. Donnie Bryant

Class I: Daily Driver – Shelby , Cobra, or Boss

1. John Brynansky
2. Robert Johnson
3. Carl Yates

Class J: 1964-1965 Mustang – All

1. Tom Faqhuar
2. Judi Grubb
3. David Dolan

Class J1: 1966 Mustang – All

1. Ken Barnes
2. Rex Sale
3. John Miller

Class K: 1967 – 1968 Mustang – All

1. Lynwood Pendleton
2. Timothy Lawrence
3. Lynwood Pendleton

Class L: 1969 – 1970 Mustang – All

1. Kenneth Payne

Class M: 1971 – 1973 Mustang – All

1. Bill Edwards
2. Ronald Jones
3. Richard Miller

Class O1: 1987 – 1990 Mustang – All

1. Wayne Vance
2. Steve Webb
3. Jon Moles

Class O2: 1991 – 1992 Mustang – All

1. Brian Jeffords
2. John Tirewell
3. Avery Hammond

Class O3: 1993 Mustang – All

1. Doug Arnett
2. Bill Hill
3. Jamie Sisk

Class P1: 1994 Mustang – All

1. Robert Clark
2. Gary Blanks
3. Frances Tuttle

Class P2: 1995 – 1998 Mustang – All

1. Gary Johnson
2. Andy Seig
3. Robbie Guthrie

Class Q: 1999 – 2004 Mustang – All

1. Jimmie Bracewell
2. Robin Reese
3. Derek Carver

Class S: Bullitt Mustang - All

1. David Roddick
2. Jesse Teeter

Class T: 2005 – 2006 Mustang - All

1. Bobby LaPrade
2. Eric Hege
3. Terry Frye

Class U: 2007 – 2009 Mustang – All

1. Ryan Thompson
2. Kevin Pollard
3. Kerry Mitchell

Class V1: 2010 – 2011 Mustang – All

1. Tony Thompson
2. Steve Cunningham
3. Randy Matthews

Class V2: 2012 – 2014 Mustang – All

1. Sean Flynn
2. Dennis Redd
3. Jeff Payne

Class W: Saleen – All

1. Doyle Holiday
2. Charles Lee
3. Robin McMillan

Class X: Roush Mustang – All

1. Bob Leary
2. Richard Shaffer
3. Allan Kellam – Ryan Chandlers

Class Y: Daily Driver Mustang – All

1. Doug Mansfield
2. Rodney Trussler
3. Melinda Smith

Class AA: SVT Lightning – All

1. Eddie Gordy
2. Larry Hiatt
3. Marty Ingool

Class BB: Antique Ford

1. Jerry Brown
2. Chuck Blackburn
3. Keith Bell

Class CC: AC Cobra

1. Bill Wrenn
2. Chester Davis

Class DD: Street Rods – All

1. Lonnie Bennett
2. Larry Watson
3. Tim Motsinger

Class EE: Muscle Cars – All

1. David Dodson
2. Mike Wilson
3. Joe Marion

Class FF: Classic Fords – All

1. Randy Pugh
2. Tony Smith
3. Henry Ford

Class GG: SVT Ford GT – All

1. Bill Wrenn
2. Tom Monroe
3. Tom Baranek